Politechnika Częstochowska

Wydział Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów

Atom dla nauki

Spółka PGE EJ ma przyjemność zaprosić kadrę naukową oraz studentów Politechniki Częstochowskiej do udziału w programie współpracy PGE EJ1 z uczelniami wyższymi - "Atom dla nauki".

Spółka PGE EJ, działająca w ramach Grupy Kapitałowej PGE, została utworzona w celu przygotowania i przeprowadzenia projektu budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej. Od października 2011 roku Spółka prowadzi działania edukacyjno - informacyjne pod hasłem: "Świadomie o atomie", których celem jest przekazywanie rzetelnej, obiektywnej i przystępnej wiedzy na temat energetyki jądrowej i realizowanego przez nią projektu

Inauguracja ogólnopolskiego programu współpracy z uczelniami "Atom dla nauki" odbyła się 28 maja br. na Politechnice Gdańskiej, na Pomorzu, czyli w miejscu, gdzie znajdują się lokalizacje, które Spółka bada pod kątem budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej.

Głównym celem programu jest zainteresowanie studentów i młodych naukowców tematyką związaną z energetyką jądrową. Adresowany jest nie tylko do osób zajmujących się naukami ścisłymi czy technicznymi, ale również naukami społecznymi, medycznymi czy przyrodniczymi.

Program składa się z dwóch modułów. W ramach pierwszego - konkursowego - PGE EJ 1 będzie nagradzać najlepsze prace z różnych dziedzin wiedzy poruszające tematy energetyki jądrowej. Odrębne konkursy będą organizowane dla studentów, absolwentów oraz doktorantów i kadry naukowej. Zadania konkursowe będą dotyczyć zarówno polityki energetycznej, ekonomii, ale również medycyny czy turystyki.

Na drugi moduł programu PGE E1 składają się wykłądy uznanych ekspertów. Podobnie jak w przypadku konkursów tematyka wykładów będzie dotyczyć energetyki jądrowej widzianej w szerszej, niekoniecznie technicznej perspektywy. Dlatego wśród mówców znajdą się m. in. uznani socjologowie oraz eksperci z zakresu ochrony środowiska.

Spółka ogłosiła właśnie pierwszy "Konkurs na najlepsze publikacje naukowe o tematyce szeroko rozumianej energetyki jądrowej i jej wpływu na społeczeństwo, środowisko lub gospodarkę", który skierowany jest do doktorantów i kadry naukowej. Główne kategorie konkursowe to: nauki społeczne (socjologia, ekonomia, prawo, turystyka), nauki ścisłe i techniczne oraz nauki medyczne.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej na której znajduje się regulamin konkursu oraz informacje na temat programu "Atom dla nauki":

 

www.swiadomieoatomie.pl

 

Dodatkowych informacji na temat programu udziela:

Katarzyna Włodek-Makos

tel: (22) 340 10 15

lub

608 666 944

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ta strona używa ciasteczek zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki Ok, rozumiem.