Politechnika Częstochowska

Wydział Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów

DKF RUMCAJS zaprasza na spotkania filmowe w listopadzie 2016 roku. Projekcje odbywają się w Klubie POLITECHNIK w poniedziałki o godz. 18.00.

7.11 – Zatrzymać

Maxime i Mélanie pochodzą z całkowicie normalnych i tzw. dobrych domów. Mają dopiero po piętnaście lat, ale nie mogą wytrzymać bez siebie ani minuty i planują wspólne życie. Maxime ma bardzo sprecyzowane plany: marzy mu się kariera zawodowego piłkarza, na co ma spore szanse. Pewnego dnia jego świat się rozsypie, kiedy Mélanie zajdzie w ciążę.

Reżyseria: Guillaume Senez

Scenariusz: Guillaume Senez, David Lambert

Obsada: Kacey Mottet Klein, Galatéa Bellugi, Laetitia Dosch

Zdjęcia: Denis Jutzeler

DRAMAT, prod. Belgia, 2015r. 91 min.


14.11 – Co przynosi przyszłość

Nathalie uczy filozofii w szkole średniej w Paryżu. Z pasją wykonuje swoją pracę, a szczególną przyjemność sprawia jej przekazywanie uczniom zamiłowania do myślenia. Jako zamężna kobieta z dwójką dzieci dzieli swój czas między rodzinę, byłych uczniów i zaborczą matkę. Pewnego dnia mąż oświadcza, że zostawia ją dla innej kobiety. Mierząc się z tą narzuconą jej wolnością, Nathalie musi na nowo ułożyć swoje życie.

Reżyseria: Mia Hansen-Løve

Scenariusz: Mia Hansen-Løve

Obsada: Isabelle Huppert, André Marcon, Roman Kolinka

Zdjęcia: Denis Lenoir

DRAMAT, prod. Francja, 100 min. 2016 r.


21.11 – Wszyscy albo nikt

Tragikomedia bazuje na prawdziwej historii Hibata Tabiba, w którego wciela się... rzeczywisty syn bohatera, gwiazda stand-upu i emitowanego w Canal+ sitcomu „Bref”, Kheiron. Akcja zawiązuje się na początku lat 80. W wyniku irańskiej rewolucji islamskiej, skutkującej obaleniem szacha Mohammada Rezy Pahlawiego przez zwolenników ajatollaha Ruhollaha Chomeiniego, bohater wraz z żoną Fereshteh (w tej roli znana z „Proroka” Leïla Bekhti) i synkiem jest zmuszony wyemigrować z kraju do Francji.

Reżyseria: Kheiron

Scenariusz: Kheiron

Obsada: Kheiron, Leïla Bekhti, Gérard Darmon

Zdjęcia: Jean-François Hensgens

KOMEDIO-DRAMAT, prod. Francja, 2015r., 102 min.


28.11 – Fair play

Akcja filmu rozgrywa się w latach 80. w komunistycznej Czechosłowacji. Młoda i utalentowana biegaczka Anna zostaje wybrana do drużyny narodowej i rozpoczyna treningi, aby zakwalifikować się na igrzyska olimpijskie. Trener jest przekonany, że młodej sportsmence uda się zdobyć medal. Aby pomóc Annie, podaje jej sterydy, w tajemnicy przed nią samą. Matka Anny zdaje sobie sprawę, że to dla córki wielka szansa i że może wykorzystać wyjazd na olimpiadę, by uciec z kraju, dlatego godzi się na podawanie dziecku szkodliwych specyfików.

Reżyseria: Andrea Sedláčková

Scenariusz: Andrea Sedláčková

Obsada: Anna Geislerová, Judit Bárdos, Roman Luknár

Muzyka: Miroslav Žbirka, David Solař

Zdjęcia: Baset Jan Strítezský

DRAMAT, prod. Czechy, 2015r, 100 min

Ta strona używa ciasteczek zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki Ok, rozumiem.