Do 10 kwietnia zawieszone zostanie kształcenie na studiach oraz w innych formach kształcenia na uczelniach nadzorowanych przez MNISW. Zawieszone będzie również kształcenie doktorantów. Pracownicy uczelni będą pracować w ograniczonym wymiarze.
https://www.gov.pl/web/nauka/stan-epidemii-w-polsce-zajecia-na-uczelniach-zawieszone
Komunikaty MNiSW -
Informacje i komunikaty Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Komunikat z dn. 27 marca 2020 r. ws. kształcenia zdalnego na uczelniach.
Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 marca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania niektórych podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
Dziennik Ustaw rok 2020 poz. 528
Komunikat z dn. 26 marca 2020 r. ws. funkcjonowania uczelni do 10 kwietnia.
Informacji przez Ministerstwo dotyczą wszystkich uczelni nadzorowanych przez MNiSW i wszystkich studentów, w tym obcokrajowców.
Komunikat z dn. 24 marca 2020 r. ws. możliwości zwolnienia uczelni z obowiązku stosowania przepisów o zamówieniach publicznych.
Komunikat z dn. 23 marca 2020 r. o przedłużeniu ograniczenia działań uczelni do 10 kwietnia.
Do 10 kwietnia zostało zawieszone kształcenie na studiach, studiach podyplomowych oraz w innych formach kształcenia na uczelniach nadzorowanych przez MNiSW. Zawieszone będzie również kształcenie doktorantów. Pracownicy uczelni będą pracować w ograniczonym wymiarze. Wprowadzono obowiązek kształcenia zdalnego.
Komunikat z dn. 21 marca 2020 r. ws. stanu epidemii w Polsce i zawieszeniu zajęć na uczelniach.
Przedłużenie zawieszenia funkcjonowania uczelni do 10 kwietnia ogłosił w sobotę (21.03.) na konferencji prasowej Wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin. Decyzja spowodowana jest wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce.
Komunikat dla studentów z dn. 19 marca 2020 r. dot. możliwości wsparcia finansowego.
Ministerstwo Nauki rekomenduje uczelniom, aby studenci składający wnioski o jednorazową zapomogę mogli uzasadnić je nadzwyczajnymi okolicznościami, które wynikają z wprowadzenia stanu zagrożenia epidemicznego w kraju.
Student, który znalazł się przejściowo w trudnej sytuacji życiowej, może otrzymać w uczelni zapomogę z funduszu stypendialnego. W szczególności podstawą wnioskowania o wsparcie może być utrata przez studenta lub członka jego rodziny źródła dochodu spowodowana ograniczeniami w funkcjonowaniu pracodawców związanymi z sytuacją zagrożenia epidemicznego.