Politechnika Częstochowska

Wydział Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów

W dniach 28-29 listopada 2019 r. odbyło się w Uniejowie IV Forum Inteligentnego Rozwoju. Podczas Gali Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju zostały wręczone statuetki Laureatom oraz podmiotom, którzy w swej pracy zawodowej ukierunkowani są innowacyjne rozwiązania, dzięki którym zapewniony będzie zrównoważony rozwój naszego kraju. Nagrody zostały przyznane w dziewięciu kategoriach: naukowiec przyszłości, innowacyjne technologie przyszłości, samorząd przyjazny mieszkańcowi i inwestorowi, samorządowiec przyjazny mieszkańcowi i inwestorowi, instytut przyszłości, dyrektor instytutu przyszłości, innowacje w edukacji, prezes wizjoner oraz rodzima uznana marka.
Kapituła przyznająca nagrody w kategorii naukowiec przyszłości zadecydowała, że w bieżącym roku uhonoruje naukowców, którzy w swej pracy zawodowej zajmują się m.in. badaniami podstawowymi. Badania takie w wielu przypadkach stanowią podstawę przyszłościowych innowacyjnych rozwiązań wdrażanych do przemysłu.
Jednym z Laureatów w kategorii naukowiec przyszłości został prof. Sebastian Mróz kierownik Katedry Metalurgii i Technologii Metali na Wydziale Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów. Nagroda została przyznana za realizację projektu finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki w ramach konkursu OPUS pt. „Podstawy procesowe wytwarzania nowej generacji prętów bimetalowych Mg-Al o zwiększonej odporności na korozję”.
W bieżącym roku w forum wzięło udział 400 osób, m.in. naukowców, przedsiębiorców oraz samorządowców. W ramach forum odbyło się kilkanaście paneli dyskusyjnych i wykładów, których tematyka dotyczyła m.in.: Badania i technologie przyszłości – łańcuchy wartości, DNA Przywódcy, Efektywne partnerstwo dla innowacji – ścieżki współpracy, Patent na innowacyjność, Studia i zawody przyszłości w obliczu sztucznej inteligencji, Badania i technologie przyszłości – od pomysłu do produktu.

Ta strona używa ciasteczek zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki Ok, rozumiem.