Politechnika Częstochowska

Wydział Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów

Chcesz być częścią rewolucji przemysłowej INDUSTRY 4.0? 

Nowy kierunek Inteligentny Przemysł, realizowany wspólnie przez dwa Wydziały Politechniki Częstochowskiej oraz wspierany przez krajowe przedsiębiorstwa, da Ci taką szansę! 

W ramach kierunku zdobędziesz teoretyczną i praktyczną wiedzę i umiejętności umożliwiające rozwój innowacji, informatyzację i automatyzację procesów produkcyjnych. Będziesz potrafił efektywnie zarządzać zespołem, co jest niezbędne do projektowania i rozwoju produktu, jak i wdrażania nowoczesnych technologii. 

Kierunek Inteligentny Przemysł zapewni Ci kompleksową i dostosowaną do potrzeb rynku ofertę dydaktyczną. Jego ideą jest podniesienie poziomu informatyzacji oraz uproszczenia obsługi i utrzymania produkcji, a także zarządzania kadrą techniczną w nowoczesnym przedsiębiorstwie. 

Praktyczne umiejętności pozyskasz w zajęciach wyjazdowych oraz korzystając z szerokiej oferty praktyk i staży w przemyśle.

Jako Absolwent studiów I stopnia kierunku Inteligentny Przemysł będziesz posiadał wiedzę, umiejętności oraz kompetencje pozwalające na zatrudnienie w: 

• szeroko pojęty przemysł przetwórczy stawiający na rozwój, inteligentne technologie oraz proekologiczne innowacje związane z INDUSTRY 4.0.

Absolwent tego kierunku może również prowadzić samodzielną działalność gospodarczą z zakresu produkcji, usług, projektowania i doradztwa technicznego.

Zakresy kształcenia na pierwszym stopniu studiów: 

1. projektowanie i rozwój produktu - Absolwent zdobędzie wiedzę umożliwiającą wykorzystanie technik komputerowych i szybkiego prototypowania do wykonania wirtualnego jak i fizycznego modelu wyrobu. Potrafi wykonać prototyp oraz określić procesy i etapy jego produkcji. Umie ocenić stopień innowacyjności produktu oraz jego wpływu na środowisko; 

2. nowoczesne procesy produkcyjne - Absolwent zdobędzie wiedzę związaną z integracją inteligentnych maszyn i systemów w ramach istniejących oraz projektowanych procesów produkcyjnych w kontekście zwiększania ich elastyczności i efektywności. Dzięki wiedzy z obszaru automatyzacji, technik analizy danych oraz technologii informacyjnej będzie przygotowany do sterowania i zarządzania procesami wytwórczymi.

 

 REKRUTACJA krok po kroku!

Ta strona używa ciasteczek zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki Ok, rozumiem.